FDA'NIN SÜPRİZİ


26/07/2015

Merhaba cennet Türkiyemin sağlığı değerli, yüreği güzel, ruhu güzel bilinç dolu yaşam dostları.

İnsan psikolojisi ve fizyolojisi için son derece büyük tehditler oluşturan trans yağlarla ilgili FDA'dan süpriz bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada; tüm hazır gıdalarda bulunan ve oksidadif stres oluşturan trans yağ stoklarının 2018 yılına kadar bitirilmesi isteniyor. Trans yağların bağırsaklardaki mikrop dengesini bozup bağışıklık sistemini çökerttiğini ve ateroskleroz denilen kalp damar hastalığına neden olduğunu biliyoruz.

Arşivdeki gazete manşetlerine bir göz atın. Başta okul çağındaki çocuklarda kalp krizi olmak üzere pek çok kişinin bu ve benzer nedenlerden dolayı hayatını kaybettiğini hatırlayacaksınız. Ya hayatta kalanlar? Yani bizler! Modern tıbbın geldiği son noktada beslenmenin; insanlardaki davranışsal ve ruhsal bozuklukları tetiklediğini göz önüne alırsak 7'den 70'e nasıl öfkeli bir toplum haline geldiğimizi kestirmek pek güç olmaz sanıyorum.

HAFTANIN BİLİNÇ NOTU

Geride bıraktığımız hafta kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve şehitlerimiz için ülkece yastayız. Profiller karartıldı. Sosyal medya yazıları döşendi.

Mani depresyon tutsağı bir ülkenin; sorsan her şeyin bilincinde olan hem yetişkini hem de genci, acaba hangi bilince doğru ilerliyor? Şunu unutmayın. Gıda, silahtır. Gıdayı kontrol eden insanı kontrol eder.

Uğur Uğural Link :Uğur Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.