ÇOCUKLARIMIZ NEDEN ÖFKELİ


02/11/2017

Yapılan araştırmalar çocukların hayatına giren çevre kirliliği, endüstriyelleşme ve kimyasal madde gibi etkenlerin; stres hormonları üzerinde etkili olduğunu ve davranışları değiştirdiğini gösteriyor.

Çocuklarımızın bağışıklığını düşüren bu etkenler; alerjik bronşial astım, kurdeşen, ciltte kuruluğa bağlı egzama, nefes tıkanıklığı, nefes darlığı ve karın krampları şeklinde karşımıza çıkabiliyor.

Daha da önemlisi, çocuklarımızın bağırsak florası ciddi zarar görüyor. Bunun sonucunda psikolojik sağlık için kritik öneme sahip olan H vitamini (diğer ismiyle B7 veya biotin) ve K vitamini üretimi durma noktasına geliyor. Bu iki vitaminin eksikliği; otizm, kanser, dikkat dağınıklığı, sinirlilik, bıkkınlık, unutkanlık gibi diğer hastalıkları meydana getirebiliyor.

Değerli okularım,

Bu sayfada yayınlanmış yazılar ve bu yazılara sizlerin yapmış olduğu yorumların, bu yorumlardaki gözlemlerin, keşiflerin; hem bizlerin hemde çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için özgür bir seçim yapmamız açısından bir  dönüm noktası olabileceğine inanıyorum.

Özgürlük, seçim yapabilmek demektir ancak farkında olmadıklarımızı seçmemiz olanak dışıdır. Yazıları ve yorumları okuduktan sonra beraber farkına varacağımız pek çok keşif bence bizleri bekliyor. 

Lütfen aşağıdaki bağlantıyı açın ve bu keşfi beraber gerçekleştirelim.

facebook.com/Dr.U.Ugural/ÇOCUKLARIMIZ NEDEN ÖFKELİ?

Saygı ve sevgilerimle.Link :Uğur Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.