ÇOCUKLARDA ŞEKER BAĞIMLILIĞI


19/04/2017

Çocuklarda şeker bağımlılığın hızla arttığını görüyorum. Bu konudaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şeker tüketimi çocuklara başlıca şu zararları veriyor:

Beyinde bulanıklık
Dikkat dağınıklığı
Büyüme geriliği
Tip 1 diyabet
Hiperaktivite
Uykusuzluk
Depresyon
İştahsızlık
Anksiyete
Otizm 

Bağımlılık, bağırsaklarda bulunan ve çok tehlikeli bir tür olan kandida mantarı ile gelişiyor. 

Kandida mantarı, şeker tüketen çocuklarda devreye girerek çocuğun vücuduna keyif verici maddeler salgılanmasını sağlıyor. Kanında bol miktarda keyif verici madde oluşan çocukta; hem enerji hemde bağımlılık hali oluşuyor. 

Dolayısıyla, çocuğun şeker tüketmesi ne ise; keyif verici madde kullanmasıda psikolojik ve biyolojik anlamda aynı şey oluyor.

Emek ve zaman ayırıp bu konu hakkındaki düşüncelerini paylaşan anne ve babaların yorumlarını aşağıdaki linkte sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapılan gözlemlerin bilgi açısından bizlere büyük zenginlik kazandıracağını düşünüyorum.

facebook.com/Dr.U.Ugural/ÇOCUKLARDA ŞEKER BAĞIMLILIĞI

Saygı ve sevgilerimle.
Uğur UğuralLink :Uğur Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.