Hakkımda


Harvard Tıp Fakültesinde kilinik çalışma temelleri, kanser genetiği ve hassas onkoloji, immünoloji, fizyoloji ve biyokimya eğitimi aldım. 

Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı akreditasyonunda Beslenme Tıbbı ve Fizyolojik Psikoloji alanında doktora eğitimimi tamamladım.

İngiltere devlet üniversitesi St. Clements'de Klinik Psikoloji alanında ''Davranışın Psikolojik, Sosyal ve Biyolojik Temelleri'' çalışmam ile ikinci doktora sürecimi tamamladım. Eğitim yolculuğum devam ederken psikoloji yazıları, yaşam hakkında görüşler, videolar ve yaşamsal değeri olduğunu düşündüğüm sohbetlerle ''bilen değil öğrenen insan'' olma yolunda anlam kazanmaya, daha çok öğrenmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya gayret ediyorum.

İletişim ve tıbbi psikoloji alanında çalışmalar yapıyor; ailede, okulda, işyerinde, toplumda sağlıklı yaşam ve sağlıklı insan ilişkilerine önem veren tüm anne babalara, öğrencilere, öğretmenlere, iş kadınları ve iş adamlarına seminerler veriyorum.

Çocuklarımızın kendi düşünce ve duygularına güvenmeyi öğrendiği, bilime önem verdiği, yaşamı kendi beklentileri yönünden algılama düşünme ve duygularını değiştirme özgürlüğünün olduğunu keşfettiği o çok değerli yolculukları için;Bireysel Farkındalık Eğitim Programı adını verdiğim gönüllü projeler gerçekleştiriyorum.

Zaman ve emek verip bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Uğur Uğural Resmi Web Sitesi © YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hükümlerince yayın yapan sitemizdeki her türlü içerik, yazılı izin almak ve ilgili sayfamıza link vermek koşulu ile yayınlanabilir. Aksi durumlarda yasal hakkımız saklıdır.